Flow Akademie

Co je FLOW

Vytisknout

 

FLOW - PLYNUTÍ V IDEÁLNÍ ROVNOVÁZE

Jezuitská modlitba:

Bože, dej mi sílu,
abych změnil věci,
které změnit mohu,

dej mi trpělivost,
abych snášel věci,
které změnit nemohu

a dej mi moudrost,
abych obojí od sebe odlišil.

Fridrich Öttinger

Každý den, hned od probuzení se potýkám s vyrovnání se s událostmi, které mi den přináší. Od bolení zad nebo v krku, včasné vypravení do práce nebo školy, péči o blízké, zaúkolování a kontrolu podřízených a plnění úkolů nadřízených, po řešení právě probíhajících sportovních utkání, politických kauz a neštěstí ve vzdálených zemích nebo v blízké budoucnosti. Od probuzení jsem atakován „naléhavými zprávami“ ke kterým musím zaujmout vlastní postoj, nebo pokud vlastní nemám, postoj nějaké autority.

 

Během dne, když se mi řešení úkolů a povinností daří, jsem spokojený, někdy až šťastný, jindy ve stresu či unuděný. Často si připadám jako stroj, který od samého probuzení překládá hromady kamení, které před něho jiní hrnou, takže večer jsem opotřebovaný a úplně vybitý nebo spíš ubitý. Ještě že u televize nemusím na nic odpovídat, mít vlastní názor… Diskuze a hádky na obrazovce vnímám takřka v polospánku s pocitem povinnosti, mít přehled o událostech a komentářích. Uléhám s bolavou hlavou a s jistými obavami, co zase zítřejší den přinese….

V životě se vyskytne pár okamžiků, kdy se sám sebe ptám: „Kam směřuje můj život? Kdo je pánem mého života? Co se stalo s mými sny a přáními? Žiji ve vyspělé společnosti, která hlásá blahobyt, kvůli kterému lidé z jiných částí zeměkoule riskují životy, aby se do ní dostali…. Ale, jsem já v této společnosti svobodný, nebo jsem jen podřízeným kolečkem soukolí stroje, řízeného úplně jinými lidmi? Rostu a vyvíjím se, nebo jsem už zakrněl a plním jen přání a příkazy jiných. Kdy a proč jsem jim odevzdal vládu nad svým životem a svůj veškerý čas?

Já ale chci žít svůj život! Chci mít čas řešit a dělat věci, které mě baví a zajímají, zažít vzrušení ze zdolávání překážek na mé cestě s lidmi které mám rád a se kterými je mi fajn. Chci mít každé ráno vlastní plány, na které se budu těšit od samého probuzení. Chci přijímat výzvy, které mě rychleji posunou ke splnění mých snů a přání. Chci každý den zažít pocity vzrušení z překonávání vlastní lenosti, omezenosti a strachu, a vydávat ze sebe vždy o trochu víc, než bylo běžné. A večer chci uléhat s pocitem štěstí a vděku za krásně prožitý den. Prostě být každý den o trochu lepší, svobodnější a bohatší. Tak tomu se mezinárodně říká FLOW.

PROČ JSEM NESVOBODNÝ, JAK Z TOHO VEN?

Ráj prý skončil porovnáváním pindíků a posuzováním druhých. Od té doby se začali určité, jak se říká, intimní partie těla i charakteru zakrývat. I když to žádný jiný živočišný druh nedělá. Nepomohlo to. Hodnotíme a porovnáváme se stejně. Soudíme druhé i Boha a snažíme se občas zbaběle sami sobě namluvit, že jsme obětí doby, nebo společnosti.

Už ve škole nás porovnávali a učili podřízenosti. „Buď v řadě a vevyčuhuj!“ „Ty na to nemáš, nejsi tak dobrý!“…. „Tvůj názor nikoho nezajímá, tohle se nauč a basta!“ „Buď jako oni!“ nebo: „Jdi za dveře a vrť se, až budeš normální!“… Podle jakého vzoru normální?

Každý jsme originál, nemůžu se tedy s nikým úspěšně porovnávat. A každý originál má takovou cenu, jakou mu určí jeho majitel. Pokud jsem skutečně svým pánem, tedy svobodný, určuji si sám svoji cenu a nesrovnávám se s druhým!

Nemusím se zatěžovat věcmi, které nemohu ovlivnit. Tím získám spoustu času na plánování vlastního šťastného života. Každý den! (Lidé 10x delší čas věnují plánování své dovolené, než plánování dosažení svých životních cílů)

Já ale mohu dělat to, co dělám rád a pokud je tato činnost prospěšná, musím mít zákonitě úspěch, podle prosté rovnice: Když mi to dělá radost, dělám to každou možnou chvíli, tedy často. „Opakování dělá mistra,“ Tedy se vylepšuji a zdokonaluji. Za lepší zboží nebo služby se víc platí. A přidaná hodnota nadšení, dá každé činnosti neodolatelný jas! Každá činnost bude nahrazena podobnou, ale lepší činností nebo zbožím. To je pravidlo konkurence. = FLOW je žít šťastně a úspěšně, v souladu s přírodou i s lidmi kolem. "Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi." (Bible, Lk 6,31, srov. Mt 7,12)

Podstatou svobody je svobodně myslet. Musíte dodělat řadu úkolů, které jste dobrovolně nebo nedobrovolně přijali a nadřízení na to spoléhají. Ale co můžete udělat okamžitě je vpouštět si do hlavy jen to, co Vás dělá FLOW. Nezakazujte si na co nemyslet (velká rudá bota, už ji vidíte), ale zabývejte se v myšlenkách malováním obrazu Vašeho FLOW života. Na co se zaměříte, to mozek vyselektuje. Ženy v době těhotenství zjišťují, že v jejich okolí náhle přibylo neskutečné množství kočárků a malých dětí. Podobně uvidíte příležitosti svého růstu.

Četl jsem citát, který mě velice oslovil: „Pamatuj: Vesmír je ozvěnou Tvých skutků a myšlenek“

„Pečuj o své myšlenky, neboť se z nich stanou SLOVA

Pečuj o svá slova, neboť se z nich stanou SKUTKY

Pečuj o své skutky, neboť se z nich stanou ZVYKY

Pečuj o své zvyky, neboť utvářejí CHARAKTER

Pečuj o svůj charakter, neboť ten utváří OSUD

A osud, to je tvůj ŽIVOT.

Důležité otázky:

Chceš žít FLOW a splnit si svá přání?

Věříš tomu, že jsi originál, který má originální vlohy žít šťastný a naplněný život?

Dokážeš od této chvíle přesvědčivě žít ve svých představách svůj FLOW život?

Jsi rozhodnut nahradit svojí FLOW představou každá omezení, která jsi přijal, a jsou ve Tvůj neprospěch?

Jsi rozhodnut nahradit svojí FLOW představou každou obavu, kterou nemůžeš ovlivnit a netýká se Tě?

Jsi rozhodnut před každým jídlem nebo pitím zhodnotit mezičas a vyhledat v něm okamžiky směřující k FLOW představám, které Ti udělají radost a za které pocítíš pocit vděčnosti? (systémové programování)

 

Příklady lidí, kteří žijí FLOW

(skripta za 4 kávy = 120,-Kč. To co vytvoříme má takovou hodnotu, jakou tomu sami dáme. Když tomu hodnotu neurčíme, předkládáme to jako bezcenné. Často jsem s úzkostí čekal, na posouzení druhých a určení jejich ohodnocení. Tak jsem dal opět své záležitosti do rukou druhých. To nemá nic společného s pomocí lidem v nouzi. Učím se oceňovat sám sebe. Tedy opatrně. Za skripta série 4 přednášek a z toho vzešlých diskrétních konzultací chci hodnotu 4 káviček po 30,-Kč. Tedy 120,-Kč. Pokud je někdo v takové nouzi, že mi za moji práci nemůže zaplatit 4 kávičky, řekněte mi to a já člověku v nouzi slevím.)

Buď FLOW a vyzařuj radost

Nejoblíbenější slovo „JÁ“

„Zjisti, co ten druhý chce, a pomoz mu toho dosáhnout,“ je heslem našeho FLOW klubu. Kdo má zájem cokoli diskrétně projednat, může si obsadit některou z konzultací dle rozvrhu.

Vstup do FLOW klubu !!!

 

Příště: Žijme FLOW a buďme bohatí!

 

FLOW AKADEMIE © 2017 - All Rights Reserved ...Make Money Online