Stříbro

Vytisknout

Stříbro má jedinečně vlastnosti, jako nejlepší odraz světla, nejvyšší elektrickou vodivost ze všech prvků, velkou tepelná vodivost a mj. antibakteriální účinky. Je využitelné v počítačové technice, kosmické, lékařské a automobilové technice. Celosvětově je stříbro nenahraditelné. Každý rok potřebuje průmysl více stříbra než může být nově vytěženo. Světové zásoby stříbra jsou přitom menší než zásoby zlata. Rezervy stříbra se stále ztenčují, poptávka už nyní převyšuje nabídku. Následkem toho stoupají ceny stříbra. Stoupající hodnota zlata navíc zvyšuje zájem investorů o stříbro. Kvůli lepšímu rozdělení rizika se nakupují oba drahé kovy. Tím se cena stříbra ještě více zvyšuje. Zatímco vlády tisknou papírové peníze dle své potřeby a rozhodnutí bez našeho vědomí,  peníze, které ztrácí na hodnotě a způsobují velké výkyvy na burzách světa, stříbro je drahý kov, který stejně jako zlato má svou hodnotu po celé věky. Cena stříbra na burze vzrostla za posledních 5 let o 300%. V současné době je fyzické držení stříbra pro investiční účely nejvíce rozšířené v USA, na Středním východě a v některých asijských zemích. V Evropě jsou pak na předních místech severské státy. V ČR dosud investoři upřednostňovali více zlato. Výborným způsobem investice do stříbra a ochraně proti inflaci je nákup stříbrných slitků a mincí. 

Stříbrné investiční mince

Investiční stříbrné mince mají obvykle hmotnost 1 trojské unce ( 1 oz = cca. 31,1g ). Hlavní důraz je kladen na obsah ryzího stříbra, povrchové zpracování proto bývá horší než u mincí sběratelských. Lze se však setkat i s velmi kvalitními ražbami, cena takových mincí však obsahuje vysoké prémium a je tedy z hlediska samotné investice do kovu méně výhodná.  Investiční mince razí ve světě mnoho mincoven. Mezi nejznámější mince patří Silver Eagle (USA), Wiener Philharmoniker (AT), Kookaburra (AU), a mnohé další.

Ražené a lité slitky

Ražené a lité slitky "cihly" se nabízejí v mnoha hmotnostech. Velikosti jsou odstupňovány v trojských uncích (10, 100, 1000 oz ), v Evropě i v gramech ( 50,100, 250, 500, 1000, 5000 g ). Ražba je běžnější u menších hmotností, lití u větších. Velké lité cihly jsou cenově výhodnější, menší ražené vypadají lépe. Mezi známé světové výrobce patří např. Johnson Matthey, Pamp, Royal Canadian mint, A-mark, Argor Heraeus, Credit Suisse a další.

 

FLOW AKADEMIE © 2017 - All Rights Reserved ...Make Money Online